ZWO 1.25"Atmosférické Disperze Korektor pro Planetární Pozorování a Zobrazování - ADC

2 658.43 Kč 2 658.43 Kč Zdarma Vrátí

ZWO Atmosférické Disperze Korektor se používá k snižuje účinek atmosférické disperze na lunární a planetární obrázky

Na ZWO ADC, nebo Atmosférické Disperze Korektor, snižuje hranolové rozmazání během planetární imaging, takže výsledkem jsou snímky s jemnějšími detaily. Zlepšuje také obraz při tom vizuální planetární pozorování, což umožňuje pozorovateli vidět další povrchové detaily.

Optický rozptyl je efekt způsoben lomu kvalitu ovzduší, jak světlo prochází, a je závislá na úhlu světla, stejně jako jeho vlnová délka. Optické disperze rozkládá příchozí světlo do svislé spektrum barev, což způsobuje, že objekt se objeví vyšší na obloze, než to skutečně je. Množství "výtah", který se vyskytuje, je přehnané, když jsou objekty blíže k obzoru, a protože optické disperze je vlnová délka závislá, to způsobí, že obraz oddělit do různých barev. To je důvod, proč uvidíte modro třásněmi na vrcholu objektu, a červenými třásněmi na dně, když atmosférický rozptyl účinky jsou obzvláště špatné.

Správně upravené ADC, umístěné mezi fotoaparátem nebo okuláru a Barlow čočka, sníží účinky optické disperze a zlepšení rozlišení obrazu. Je to tím, že použití opačného množství disperze způsobená atmosféru k obrázku, a pak znovu konvergující světlo různých vlnových délkách v ohniskové rovině.

Na ZWO ADC má tři složky: ADC tělo, 1,25" barel adaptér pro spodní a 1,25" okulárovým adaptérem pro horní (s mosaz těsnicí kroužek). Dva konce ADC těla jsou ženské T-závitem. Dva sloty překrývají, aby bylo možné obě páky k pohybu dohromady přes širší rozsah, aby se přizpůsobila měnícím se orientace umístění null (bez nutnosti otáčet celým tělem).

Pěkný rysem ZWO ADC je bílý pojistný šroub na stupnici značení vodorovné polohy a otočná stupnice. To umožňuje nulový bod, který bude snadno vidět, nastavte páky symetricky na obou stranách a umožňuje jemně poloze nulového bodu, aniž byste museli otáčet tělem. Černý plastový hranol nastavovací páčky mají také pěkné nastavitelná třecí odpor pomocí O-kroužků na jejich základně.

Dva H-K9L (BK-7 ekvivalent) hranoly v zařízení mají každý 2° odchylky úhlů a jsou řekl, aby byl z 1/10wave přesnost.

Ty hranoly jsou srdcem ADC

Materiál: H-K9L(Schott BK7)

Odchylka Úhlu: 2°

UV přátelské AR Povlak

Některé testu obrázky ukazují rozdíl mezi použitím ADC a bez ADC

Jupiter od Emila s ASI174MM a ZWO ADC

 • Popis
 • Recenze
 • Typ: Monokulární
 • Číslo Modelu: ZWO-ADC
 • Původ: KN(Původu)
 • Značka: HERCULES

Pas encore essayé, mais reçu complet et conforme

 • 5 / 5

Delivery fast-in a week came. Packed well. Now we are waiting for the weather to check in.

 • 5 / 5

Пришло быстро, всё соответсвует, ещё не тестировал...

 • 5 / 5

Fast enough delivery, everything is ok

 • 5 / 5

I used the shipping company EMS, but it arrived in 4 days. Outrageous speed and product quality Thank you.

 • 5 / 5
Zpět na začátek